Вакцинація від пневмококової інфекції

Вакцинація від пневмококової інфекції

В Україні наявні 2 вакцини для профілактики пневмококової інфекції- це Синфлорикс (Бельгія) та Превенар 13 (Велика Британія).
Синфлорикс захищає від 10 штамів (видів) пневмококу і містить нетипований штам Haemophilus influenzae. Вакцинація проводиться
з 6-ти тижнів до 5 років.
Превенар 13 захищає від 13 штамів пневмококу. Вакцинацію проводиться дітям з 6-ти тижнів, а також дорослим з груп ризику.
Схема вакцинації залежить від віку, можливі схеми: 3+1, 2+1, 2+0.
Наприклад:
?Первинна схема для немовлят включає 3 дози з інтервалом не менше 1 місяця між дозами. Першу дозу можна вводити вже у віці 6 тижнів. 4-а (бустерна) доза рекомендується не раніше ніж через 6 місяців після 3-ої дози та може застосовуватись з 9 місяців.
?Первинна схема вакцинації, що включає 2 дози. 1-у дозу можна вводити вже у віці 6 тижнів, 2-у дозу вводять через 2 місяці. Бустерна доза рекомендується не раніше ніж через 6 місяців після останньої дози первинної схеми вакцинації та може застосовуватись з 9 місяців.
?немовлята віком 7 - 11 місяців: схема вакцинації включає 2 дози по 0,5 мл з інтервалом не менше 1 місяця між дозами. Третя доза рекомендується на другому році життя з інтервалом не менше ніж 2 місяці між дозами.
?діти віком 12 місяців - 5 років: схема вакцинації синфлориксом включає 2 дози по 0,5 мл з інтервалом не менше 2 місяців між дозами.
?діти та підлітки віком 2 – 17 років:
схема вакцинації превенар 13 включає одну дозу по 0,5 мл.
?дорослі віком ≥18років та особи літнього віку:
схема вакцинації превенар 13 включає одну разову дозу.
Синфлорикс або Превенар 13 можна вводити одночасно з інактивованими і живими вакцинами (крім БЦЖ) в будь-які терміни до чи після їх введення.
Лікування
варикозу
Закрити