Вакцина РотаТек

Вакцина РотаТек

Ротовірусна інфекція - основна причина гострого гастроентериту, до віку 5 років її переносять практично всі діти, зазвичай двічі. Епідемії спостерігаються в зимово-весняний період. Рясна водяниста діарея, блювота і лихоманка призводять до зневоднення, що вимагає регідратації, нерідко внутрішньовенної.  Щорічно з ротавірусним гастроентеритом госпіталізуються щонайменше 2 млн. дітей, за даними з 35 країн, ротавірус зумовлює 40% усіх діарей.

Ротавіруси людини відносяться до сімейства РНК-вірусів, мають багато серотипів, основними з них, що циркулюють у Європі, є G1P, G4P, G3P, G2P, G9P.  Таке розмаїття і часта зміна серотипів, здавалося б, мали б ускладнити створення вакцини, однак, було показано, що перенесені ротовірусні гастроентерити знижують ймовірність зараження ротовірусами будь-якого типу.

Вакцина РотаТек, створена з урахуванням здатності ротавірусів до рекомбінації генетичного матеріалу. Вона містить 5 реасортантних вірусів на основі людського і бичачого (непатогенного для людини) штамів.

Ефективність вакцини РотаТек

Випробування РотаТек засвідчили зниження ризику ротовірусного гастроентериту на 74%, важкого гастроентериту на 98%, ризик госпіталізації - на 96%, звернення до відділення невідкладної допомоги - на 94%, до лікаря - на 86%, кількості днів непрацездатності - на 87%.

Показання до застосування

Активна імунізація дітей віком від 6 до 32 тижнів з метою профілактики гастроентериту, спричиненого ротавірусами серотипів G1, G2, G3, G4 та серотипів G, що містять Р1А (наприклад, G9).

Режим дозування:

Курс вакцинації складається з трьох доз препарату РотаТек з інтервалом між введеннями від 4 до 10 тижнів.

Першу дозу препарату РотаТек вводять дітям віком від 6 до 12 тижнів.

Усі три дози рекомендується ввести до досягнення дитиною віку 32 тижнів.

При введенні неповної дози (наприклад, дитина виплюнула або відригнула частину дози) не рекомендується вводити додаткову дозу, тому що цей режим дозування не вивчався в клінічних дослідженнях. Решту дози слід вводити згідно зі схемою вакцинації.

Вакцину РотаТек можна застосовувати недоношеним дітям, народженим при терміні вагітності не менше 25 тижнів. Вакцину слід вводити таким дітям не раніше, ніж через 6 тижнів після народження.

Правила введення вакцини РотаТек

Вакцина РотаТек являє собою готову до застосування рідину.

Вакцину можна застосовувати незалежно від прийому їжі або будь-якої рідини, включаючи грудне молоко.

Вакцину не можна змішувати з іншими розчинами та вакцинами в одній ємності. Вакцину не можна розчиняти або розводити. Не використовувати, якщо виявлені зовнішні пошкодження туби та/або вміст туби виглядає незвично.

Реактогенність і протипоказання:

Реактогенність вакцини низька, частота температурної реакції, блювоти, дратівливості, рідких випорожнень, втрати апетиту серед щеплених не відрізняється суттєво від такої групи плацебо.

Протипоказання вакцини РотаТек

  1. інвагінація кишечника в анамнезі;
  2. вроджені вади розвитку шлунково-кишкового тракту, що призводять до інвагінації кишечника;
  3. імунодефіцит, підозра на імунодефіцит або ВІЛ-носійство;
  4. гострі запальні процеси, що супроводжуються високою температурою (у цих випадках вакцинацію проводять після одужання або у стадії ремісії). Інфекційне захворювання легкого ступеня тяжкості не повинно бути причиною відмови від вакцинації;
  5. гостра форма діареї або блювоти (у цих випадках вакцинацію проводять на стадії ремісії);
  6. непереносимість фруктози, порушення всмоктування глюкозо-галактозного комплексу, недостатність ферментів сахарази і (або) ізомальтази;
  7. підвищена чутливість до будь-якого компонента вакцини РотаТек, а також на введення вакцини РотаТек в анамнезі.

Лікарська взаємодія

Вакцину РотаТек можна вводити дітям одночасно з будь-якими наступними антигенами, що входять до складу як моновалентних, так і комбінованих вакцин: дифтерійним анатоксином, правцевим анатоксином, безклітинною кашлюковою вакциною, кон'югованою вакциною проти Haemophilus influenzae тип b, інактивованою поліомієлітною вакциною, вакциною проти вірусу гепатиту В, гексавалентною вакциною (яка містить перераховані вище компоненти), кон'югованою пневмококовою вакциною, менінгококовою вакциною серогрупи С.

Лікування
варикозу
Закрити